NİHAT ÖZDEMİR
TFF BAŞKANI

Sevgili futbol taraftarı,

Sizi UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ana sayfamızda ağırlamaktan mutluluk duyarım.

Burada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun uluslararası takvimin en büyük maçına ev sahipliği yapmak için nasıl hazırlanacağı hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız. Yenilenmiş Atatürk Stadyumu'nu ziyaret eden tüm taraftarlara unutulmaz bir deneyim yaşatmak için ulusal ve bölgesel otoritelerle yakın çalışıyoruz.

Türkiye, futbolu seven bir ülkedir ve aynı sezon ikinci kez uluslararası finale ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Her şey Ağustos ayında UEFA Süper Kupası ile başladı ve şimdi perde başka bir harika fırsat olacağından emin olduğumuz bu finalle kapanacak. Sizi 30 Mayıs'ta İstanbul'da görmeyi dört gözle bekliyoruz ve bu finalin de 2005'te en son ev sahipliği yaptığımız gibi unutulmaz olacağını umuyoruz.

İçtenlikle,
Nihat Özdemir

— devam —

SERVET YARDIMCI
TFF 1.BAŞKAN VEKİLİ
UEFA YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Sevgili futbol taraftarı,

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nin resmi sitesine hoş geldiniz.

Bu prestijli maçı tarihimizde ikinci kez ağırlamaktan gurur duyuyoruz ve 2005'te en son ev sahipliği yaptığımız gibi unutulmaz bir fırsat olmasını sağlamak için özenle çalışıyoruz. Türkiye gerçekten futbola tutkulu bir ülke ve İstanbul, 30 Mayıs'ta, Avrupa'nın en iyi iki takımının yenilenmiş Atatürk Stadyumu'nda buluştuğu zaman, futbol dünyasının merkezinde olacak. Tüm futbol taraftarlarını kollarımız açık karşılayacağız ve çeşitli kültürlerin ve kökenlerin olduğu bir araya geldiği şehirde kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacağız.

Ağustos ayında 2019 UEFA Süper Kupasına ev sahipliği yapma ayrıcalığına sahip olduğumuzdan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, Türk futbolunu altın bir sezon ile taçlandıracak. Mayıs ayındaki etkinliğe geri sayımda, en yüksek etkinlik standardını sunmak ve bu finalin finallerde bir kriter olmasını sağlamak için UEFA ile yakından çalışmaya devam edeceğiz.

İçtenlikle,
Servet Yardımcı

— devam —

HAMT ALTINTOP
TFF İCRA KURULU ÜYESİ
2020 UEFA ŞL FİNAL ELÇİSİ

Bu Şampiyonlar Ligi Finali hem Türkiye'ye hem de UEFA'ya değer katacak. Organizasyon açısından güvenilir bir ülke olduğumuzu defalarca kanıtladık. 2020 finali Türkleri ve İstanbul'u gururlandıran bir final olacak.

Turnuva Elçisi sayfası için tıklayınız
KADİR KARDAŞ
TFF GENEL SEKRETERİ

2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali bu yıl 30 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılacaktır. Ülkemiz 2005 yılında aynı statta Liverpool-Milan arasında oynanan ve hafızalardan çıkmayan bir final organizasyonuna daha imza atmıştı. Şimdi Türkiye olarak yeni hedefimiz yeni bir efsane Final için her türlü ortamı hazırlamak. UEFA bünyesinde bulunan 55 ülke federasyonundan gelecek olan meslektaşlarımızı ve konuklarımızı ağırlamak için heyecanla bekliyoruz.

UEFA tarafından İstanbul adının belirlendiği tarihten itibaren çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Türkiye olarak futbolda bu tür finallere zaten yabancı değiliz. 2005 yılında oynanan final dışında Türkiye son olarak Ağustos ayında UEFA Süper Kupa Final’ine de ev sahipliği yaptı. Her finalde daha iyi çalışarak becerimizi en ileri düzeye taşımaya çalışıyoruz.

Öncelikle stadımızın kapasitesini 72 bin kişiye çıkarttık. Zemin çevresi 80 cm aşağıya indirilerek ölü koltuk sayısı sıfıra çekildi. Zemin tamamen kaldırılıp yerine son teknoloji olan hibrit çim yerleştirildi. Tabi sadece zeminle de kalınmadı. Stadın bütün VİP alanları, soyunma odaları, medya çalışma bölgeleri, alt yapı baştan aşağıya yenilendi. Ayrıca gelen konuklarımızın ulaşım kolaylığı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yine konuklarımızın İstanbul’da bulundukları süreden, ayrılıncaya kadar olan güvenliklerini sağlayacağız. Bu konuda hem valilik hem de İstanbul Emniyeti ve tabi ki UEFA ile sıkı bir iş birliği içindeyiz.

Hedef yine mükemmel bir final yapabilmek. Hedef bu harika şehri en iyi bir şekilde dünyaya tanıtabilmek. Hedef Türkiye’nin bu konuda neler yapabileceğini bir kez daha kanıtlamak. Ve tabi ki asıl hedef dünyanın en güzel mücadele sporu olan futbola katkıda bulunmak.

— devam —


Footer Footer